جستجو کردن

داستان شکل گیری فانوس سعادت

فانوس سعادت در سال ۱۳۹۵ به صورت های دیگر شروع به کار کرد و عید غدیر سال ۱۴۰۰، با برند فانوس سعادت و شروع دوباره و قویتر، تصمیم به پرکردن جای خالی یک رسانه جدید و بروز در حوزه دین و فرهنگ گرفت.

الآن که در حال تنظیم این متن هستیم، خوشبختیم که فانوس سعادت با حدود ۵۰ مقاله، ۲۰۰ تصویر، ۱۰۰ صوت و ویدیو و ۲۰ فیلم و انیمیشن، در خدمت رسانی به شیعیان مولا علی (علیه السلام) آماده است.

فانوس سعادت تصمیم دارد تا ابتدا با تولید اثر و سپس با انتشار آثار دیگران، به بیان کلام اهل بیت و معارف دین در قالبی نو و بروز، قدمی هرچند کوچک و اندک در مسیر توصیه امام صادق (علیه السلام) بردارد.

امام صادق علیه السلام فرمودند:
رَحِمَ اللهُ عَبداً أَحیَا أَمرَنَا خدا رحمت کندی بنده ای را که امور ما را زنده کند

پنجره های محتوایی

از فعالیت های فانوس سعادت برایتان بگویم

معرفی بخشی از فعالیت های فانوس سعادت

یادداشت های فانوس سعادت

یک از مهمترین بخش هایی که فانوس سعادت بر آن بنا شده است، بخش تحقیقات است. در این بخش مطالعات، برداشت ها، تحقیقات و یادداشت های خود را که احتمال میدهم برای شما نیز مفید باشد، به اشتراک گذاشته می شود. این یادداشت ها در دسته های و موضوعات متفاوت است. همواره تلاش می کنیم تا مهمترین موضوعات و مطالب، سؤالات و پاسخ های شما همراهان را منتشر نماییم.

حدیث خوان

یکی دیگر از بخش ها مهم وبسایت فانوس سعادت، بخش حدیث خوان است. در حدیث خوان، احادیث و روایات اهل بیت علیهم السلام منتشر شده و در پیرامون آن، سند، ترجمه، منبع، قائل و همچنین توضیحات و نکاتی درباره آن تفکیک و ارائه گردیده است. همچنین احادیث براساس موضاعت مختلف، کتب و قائل تقسیم بندی گردیده است.

آکادمی فانوس

یکی دیگر از بخش های دیگر پایگاه، دوره های آموزشی است. برخی مباحث و موضوعات باید در سلسله جلسات و با نظم و ترتیب و انسجام بیان گردیده و در طی جلسات مختلف تبیین گردد که دوره های آموزشی سایت فانوس سعادت، عهده دار این بخش می باشد.

رسانه فانوس سعادت

امروزه رسانه یکی از مهمترین ابزار های انتقال محتوا می باشد. بنابراین در موضوعات دینی نیز باید از این ابزار قدرتمند استفاده نمود. فانوس سعادت نیز در بخش صوتی و ویدیویی، معارف دینی را در دسته های مختلفی مانند کلیپ های کوتاه، قصه های کودکانه و.. ارائه نموده است.

فانوس کست

پادکست ها را در همه مواقع می توان استفاده نمود. فرقی ندارد در مسیر باشید، در حال رانندگی، در محل کار یا در اوقات فراغت، همه جا پادکست ها در دسترس شماست. فانوس سعادت نیز برخی مطالب و معارف را در طی پادکست های کوتاه به مخاطبان خود ارائه می دهد که دسترسی به آن آسان و سریع باشد.

فانوس بوم

تصاویر نقش مهمی در جذب افراد به خصوص در شبکه های اجتماعی و یا در معابر و... دارند. و این زمانی که گرافیک بالایی در آن استفاده شده باشد، جذابیت دو چندانی خواهد داشت. فانوس سعادت نیز در بخش تصاویر، آیات، قطعه های تاریخی، روایات و معارف دینی را به صورت گرافیکی ارائه داده است.

فیلم بین

یکی از پرطرفدار ترین نوع رسانه ها، فیلم و انیمیشن است. فیلم ها، همه نوع از اقشار را به خود جذب کرده و نکات بسیاری را به صورت پنهانی به مخاطب خود القا می کند. در دنیای امروزی که فیلم های ضد اسلامی و شیعی زیادی ساخته شده است، نیاز است تا فیلم و انیمیشن های مذهبی و مفید نیز معرفی و ارائه شود. در بخش فیلم و انیمیشن سایت فانوس سعادت ابتدائا انیمیشن های مذهبی معرفی و امتیاز بندی گردیده است و امید است تا در آینده فیلم های مذهبی نیز معرفی گردد.

سایت و اپلیکیشن نغمینو

با توجه به گسترش موسیقی و آهنگ ها در جامعه، و شدت نهی اهل بیت علیهم السلام بر اجتناب از این پدیده، نیاز بود تا پلتفرمی با هدف ارائه نغمه ها و آوا های مذهبی، حلال و بدون موسیقی ایجاد و در دسترس محبین و شیعیان قرار گیرد. به همین دلیل سایت و اپلیکیشن نغمینو ایجاد شد و مفتخریم که آوا های مذهبی را در این بخش ارائه می دهیم. در این اپلیکیشن نغمه های مذهبی را می توان بر اساس فیلتر های متفاوت و کاربردی تفکیک و استفاده نمود.

خدمتگزاران فانوس سعادت

ابوطالب خانی

ابوطالب خانی

سرباز حضرت حجت ابن الحسن(عجل الله تعالی فرجه) و محصل مرکز تخصصی علوم حدیث قم و مدیر پایگاه اینترنتی فانوس سعادت. علاقه مند به کلمات ناب اهل بیت

ابوطالب خانی

ابوطالب خانی

سرباز حضرت حجت ابن الحسن(عجل الله تعالی فرجه) و محصل مرکز تخصصی علوم حدیث قم و مدیر پایگاه اینترنتی فانوس سعادت. علاقه مند به کلمات ناب اهل بیت

محمدرضا خانی

محمدرضا خانی

متولد شهر مقدس قم و ساکن کاشان. استاد حوزه، سخنران و مبلغ. مدیر سایت فانوس سعادت.

محمدرضا خانی

محمدرضا خانی

متولد شهر مقدس قم و ساکن کاشان. استاد حوزه، سخنران و مبلغ. مدیر سایت فانوس سعادت.

مأموریت ما

یک جامعه و گروه نیاز به یک پیشرو و الگو و راهنمایی دارد تا در طول مسیر همراه او بوده و الگوی رفتار و تفکر و کردار و زندگی خود را از آن بگیرد و حیطه دین و مذهب نیز از این لازم خالی نیست و فانوس سعادت افتخار این را دارد که با تولید و انتشار محتوای مذهبی و فرهنگی، بتواند هر چند اندک این مسیر را آسان تر و شیرین تر نماید.

چشم انداز

با تحولات صورت گرفته در حوزه فناوری، فانوس سعادت نیز تصمیم گرفته تا با هویت بروز و مدرن، در مسیر تعیین شده خود قدم برداشته و به سمت هدف والای تبلیغ حرکت کند. این رسانه با تولید و انتشار محتوای متنی، تصویری، ویدیویی و صوتی، سعی بر همراهی با محبین اهل بیت(علیهم السلام) را دارد.

هدف ما در فانوس سعادت

همراهی بروز و مدرن، در حوزه های مختلف دینی با دوستداران خاندان ولایت

فقط امید به خدا و یاری امام

فانوس سعادت به هیچ ارگان و نهاد یا مؤسسه، گروه یا حزب مشخص متصل نبوده و کاملا به صورت شخصی و خصوصی اداره و مدیریت می گردد و به همین جهت، تمامی هزینه های نگهداری سایت و زیرساخت آن، و همچنین ابزار های لازم برای مدیریت، به صورت شخصی پرداخت و تأمین می گردد.

سهم شما

شما نیز می توانید از ما حمایت کنید و در کار ما شریک باشید..

بهره برداری از آثار تولید شده و زحمات فراوان، مبتنی بر شناسایی آن توسط مردم است. شما می توانید آثار و محتوا های تولید شده را به اشتراک بگذارید تا زحمات ما جبران و مثمر ثمر گردد.

همچنین شما می توانید با پرداخت کمک های مالی هرچند ناچیز، در این کار نیک شریک باشید.

لطفاً سؤال خود را از بخش نظرات نوشته ها ارسال بفرمایید، در این بخش قابلیت پاسخگویی وجود ندارد.

اشکال و نظری درباره سایت دارید؟