دوره حدیث خوانی کتاب شریف اصول کافی

بسم الله الرحمن الرحیم

خداوند متعال پس از خلق بشریت، وظیفه هدایت و راهنمایی آن را به انبیاء و پیامبران الهی سپرد تا مردم از راه راست گمراه نشوند و این هادیان تا حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) که خاتم الانبیاء بود ادامه داشت.

پس از آن دین خداوند به حد کامل و تمام خود رسیده بود و دیگر نیازی به نبی نبود تا دین جدیدی آورده و دین قبلی را کامل کند؛ بنابراین پس از آن به افرادی نیاز بود تا همان دین کامل را تبلیغ و تبیین کنند.

به همین دلیل خداوند متعال برای پیامبر گرامی اسلام وصی و جانشین قرار داد تا اسلام را کامل کند، و دوازده امام و وصی وظیفه دار تبلیغ اسلام شدند.

پس از دوازده وصی پیامبر اسلام، وقت غیبت دوازدهمین ایشان و آزمایش بنی آدم شد و حضرت مهدی (علیه السلام) غایب گردید.

در زمان دوری از اهل بیت (علیهم السلام) وظیفه ما تمسک و استفاده از کلام ایشان است و این راهکار در زمان حضور امام و نبود ایشان نیز صادق است اما در زمان غیبت اهمیت و پیشامد موقعیت آن دو چندان است.

تمسک و استفاده از احادیث نیز باید با بررسی و مطالعه پیرامون آن انجام گردد و به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا دوره ای پیرامون حدیث خوانی و مطالعه و بررسی کلام اهل بیت (علیهم السلام) شروع کنیم تا هم از هدایت ایشان عقب نمانده و هم به دستور خود اهل بیت (علیهم السلام) که مطالعه و مباحثه و مذاکره حدیث بوده عمل نماییم.

برای مطالعه بیشتر پیرامون حدیث اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

پیشنیاز های دوره
این دوره پیشنیازی ندارد و تنها به آشنایی اجمالی با حدیث محتاج است.
قیمت

سطح آموزشی متوسط

مدرس دوره
کپی لینک کوتاه
کپی شد!
https://fanaus.ir/?p=4635 کپی شد!